November elsejétől Fischer Bálint tölti be a Dorsum üzletfejlesztési igazgatói pozícióját - jelentette be a fintech vállalat közleményében.
A pandémiás időszak után a bankszektorban, a privátbanki szektorban hamar belátták, hogy a digitális transzformációt gyorsítani, a privát és prémium szegmenst pedig erősíteni kell, ugyanakkor a fintech-piacon is változások indultak be. A hazai piac egyik meghatározó szereplője, a Dorsum modellváltást hajtott végre: új, software-as-a-service alapú szolgáltatást indítottak el, illetve megkezdődött a piaccal közös gondolkodás a privátbankokat kiszolgáló nagy alaprendszerek cseréjéről. Fischer Bálinttal, a Dorsum innovációs vezetőjével, és Szalai Sándorral, a cég értékesítési vezetőjével beszélgettünk.
Tanácsadási üzletágat indított a Dorsum, a régióban is aktívan terjeszedő magyar fintechcég. Bár valójában már évek óta foglalkoztak tanácsadási projektekkel, most már erre dedikált csapattal rendelkeznek. Tapasztalataik szerint a koronavírus-krízisben a bankok nehezebben hoznak nagy volumenű, sokéves fejlesztési döntéseket, cserébe viszont a kisebb lélegzetvételű projektekre - pl. tanácsadásra vagy a gyorsan bevezethető digitális ügyfélélményt javító megoldásokra - jóval nagyobb a fogadókészség.
Az Y és Z generációnak egy évtizeden belül nagyobb vagyona lesz, mint az összes többi generációnak, és mindeközben az idősebb generáció is egyre inkább nyit a digitális világ felé, így a befektetési vállalatok versenyképessége nagyban függ majd attól, mennyire képesek a digitális csatornákon keresztül megszólítani az ügyfeleiket - véli Fischer Bálint, a Dorsum innovációs vezetője. Az IT-munkaerőhiányról, a generációváltásról, a külföldön és a Finovate fintech versenyen szerzett tapasztalatokról beszélgettünk a szakemberrel.
Idehaza a vártnál magasabb infláció csak a forintot mozgatta meg.
Nem ujjongnak az ötletért.
A munkaerő felvételt is korlátozni fogják.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Amerika szeirnt jó irányba haladnak a dolgok.
A tervek szerint 5 milliárd dollárt vonhat be a cég.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?